ד"ר דוד סילורה

ד"ר דוד סילורה החל את דרכו בעולם הגישור כנציג ציבור ומגשר בבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב. במהלך עבודתו בבית המשפט ולאחר שצבר ד"ר סילורה, ניסיון באלפי גישורים, הוא הגיע לתובנה שהדרך הטובה ביותר לפתור מחלוקות בין אנשים היא למנוע את היווצרותם מלכתחילה. בהתאם לגישה זו שהייתה ייחודית לד"ר סילוורה בימים ההם, עוד לפני שמוסדות ציבורים ועסקיים גדולים ורבים למדו את השיטה והחלו ליישם אותה בארגוניהם. החל סילורה להכשיר וללוות מגשרים בשלל תחומים ואף הרחיב את פעילותו לתחומי גישור נוספים ורבים מעבר לגישור בעבודה.

פעילותו הענפה של ד"ר סילורה יחד עם השם הטוב שצבר, הובילו אותו להרצות ולהוביל כנסים ואירועים רבים בתחום הגישור בישראל ובמדינות רבות בעולם. בין היתר הוזמן ד"ר סילורה במהלך השנים, להרצות במדינות רבות באירופה, ארה"ב, אפריקה ודרום אמריקה.
בתחום האקדמאי משמש ד"ר סילורה כמרצה מבוקש גם באוניברסיטת בן גוריון ובאוניברסיטת תל אביב, בהם הוא מעביר קורסי גישור בסיסי לסטודנטים באוניברסיטה.

ד"ר סילורה אף הוציא תחת ידו מספר ספרים המיועדים לאפשר לציבור הרחב ולמגשרים להכיר טוב יותר את הליכי הגישור והמשא ומן המשתף. בין הספרים שהוציא ד"ר סילוורה נמצאים הספרים הבאים:

  • צומת  מזרח- מערב בהוצאת זמורה –ביתן (1989) שתוכנו עוסק  בקונפליקט הבינעדתי בישראל, בצמצום פערים בינתרבותיים– בסבלנות, סובלנות וכבוד הדדיים. בגישור בקהילה ובשפת הגישור ביחסים בין קבוצות בעלות שונות תרבותית.
  • גישור  - בין תיאוריה ליישום – ספר לימוד לקורס הבסיסי בגישור כנדרש על פי וועדת גדות ( הועדה המייעצת לעניין גישור שליד הנהלת בתי המשפט).
  • המדריך לפתרון קונפליקטים ( 2015) – המדריך המקיף לאנשים שנקלעו למחלוקות ומחפשים את הדרך הטובה ביותר לפתרון.
  • צריך 2 לטנגו – ספורי גישור אמיתיים בעריכת דוד סילורה והסופרץ שוש הרטום.
במישור הציבורי מכהן ד"ר סילורה כחבר במספר ארגונים בינלאומיים העוסקים בגישור ואף כיהן כיו"ר לשכת המגשרים בישראל בין השנים 2005 ל- 2010. במסגרת פעילותו הציבורית ייצג ד"ר סילורה את ישראל בכנסים בינלאומיים בחו"ל ואף נתן הרצאות בנושא של הקשר בין חינוך מבוגרים, גישור וצימצום  פערים. ד"ר סילוורה הינו גם חבר וועדת הבוררות של האיגוד האירופאי לחינוך מבוגרים (EAEA ) שבסיסו בבריסל .
בין תפקידיו הציבוריים של ד"ר סילורה כיום ניתן למצוא גם את תפקיד מ"מ יו"ר ההתאגדות לחינוך מבוגרים בישראל ויו"ר הוועדה לקשרים בינלאומיים.
וכן, ד"ר סילוורה הוא גם מגשר מהו"ת ( מידע, היכרות ותיאום ) מטעם הנהלת בתי המשפט.

האני מאמין של ד"ר דוד סילורה

"גישור הוא תהליך של שינוי חברתי –  העדיף על פני התדיינות משפטית. גישור הוא טכניקה לצמצום פערים ולשיפור איכות החיים בחברה הישראלית - ככזה, דרוש לו זמן רב ואמונה של רבים בחיוניותו לצורך הטמעתו, כדי שיתאזרח בחברה הישראלית לטובת כולנו.."